Много преди този вирус SARS Cov-2 е описано, че всяка

...
Много преди този вирус SARS Cov-2 е описано, че всяка
Коментари Харесай

Имунолог: Безконтролното вземане на имуностимуланти не е безобидно

" Много преди този вирус SARS Cov-2 е разказано, че всяка вирусна зараза има своя виропатичен резултат и своя имунопатичен резултат – отрицателните последици на организма в резултат на свръхреакцията на имунната система “, разяснява в „ Преди всички “ по БНР проф. Доброслав Кюркчиев, шеф на Лабораторията по клинична имунология в университетската болница " Св. Иван Рилски " по отношение на клиничения имунитет и за какво прекомерно подтикваната имунна система с добавки и медикаменти може да е рискова при COVID-19.

„ Не е ясно при кои хора ще се прояви това, само че опитите за авансово изкуствено повишение на имунитет а посредством имуностимуланти , с концепцията да не те хване вирусът, са идеална причина това да стане, според мен “, акцентира имунологът.

Според него безконтролното взимане на имуностимуланти не е безобидно.

" Това сочи цялостноият ми опит. Това е рисково. Имунната сиситема не би трябвало да е мощна, тя би трябвало да е уравновесена и добре контролирана, имуностимуланти те също би трябвало да се дават под лекарско наблюдаване – те си имат показания.

Такова е ситуацията с приемането на витамините – те също не може да се вземат без нужда от тях. Това се отнася и за витамин С.

„ Витамин D се предлага да има положителни равнища, тъй като той има регулаторни функционалности на бурната реакция на имунната система – като тази цитокинова стихия, сподели той.

Пациентите с автоимунни болести не са по-язвима група от останалите към ковид, разясни още експертът.

" Може би към края на лятото на последваща година ще има ваксина против ковид. Засега данните сочат, че той не е податлив да мутира.

Около 4 на 100 от хората в международен мащаб прекарват тежко ковид. Това не се трансформира от началото на пандемията до момента.

Възрастните хора е добре да си слагат противогрипна ваксина ", посъветва експертът.

От времето на заразяване - дали по едно и също време или поредно с грип и с ковид, ще зависи какъв брой тежко ще протече болестта на пациента - разяснява още проф.Кюркчиев.
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР