Много е рисково да се внася бюджет в предизборна ситуация,

...
Много е рисково да се внася бюджет в предизборна ситуация,
Коментари Харесай

Главчев: Много е рисково да се внася бюджет в предизборна ситуация

Много е рисково да се внася бюджет в предизборна обстановка, тогава той може да бъде взривен. Това разяснява пред публицисти служебният министър-председател Димитър Главчев. Той взе участие в отбелязването на 133-тата годишнина от основаването на Военномедицинската академия (ВМА), предава Българска телеграфна агенция. 

Първото гласоподаване е по философията на бюджета – там не чакам изненади, само че когато стартират предложенията сред първо и второ гласоподаване, става рисково, сподели служебният министър председател. Бюджетът ще бъде импортиран в Народното събрание, откакто се обясни политическата обстановка, изясни Главчев.

Министерският съвет е подготвен с бюджета за идната година и Министерството на финансите го е показало пред политическите сили, както и ограниченията, които се плануват, с цел да бъде непокътнат недостиг от 3%, който е наш репер, с цел да може да влезем в еврозоната – тази цел остава непроменена, разяснява Димитър Главчев. С оглед на сегашните условия няма къде да внесем бюджета, добави той.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР