Мнима служителка на ВиК обикаля домовете на хората в Монтана

...
Мнима служителка на ВиК обикаля домовете на хората в Монтана
Коментари Харесай

Мнима служителка на ВиК измами хора в Монтана

Мнима служителка на ВиК обикаля домовете на хората в Монтана и събира пари за разчистване на водомери. Пенсионер обаче не се хванал на въдицата, усъмнил се и се опитал да задържи дамата.

Става дума за 41-годишна софиянка. В един от блоковете в Монтана съумяла да вземе 10 лв. от стара жена. В различен блок обаче блъснала на камък - 79-годишен мъж изискал да ревизира тетрадката й, където трябвало да постави автограф. Мнимата служителка на ВиК обаче тръгнала да бяга. Мъжът я хванал за ръката, само че не съумял да я спре. Но за сметка на това измамницата оставила чантата си, в която били персоналните й документи, ключове и тетрадка с адреси.

Да, фактически ние правим такава услуга - разчистване на водомери. Всеки един наш чиновник, който има директен контакт с клиентите, има карта, с която би трябвало да се легитимира. В нея има име, автограф, влажен щемпел и фотография. Препоръчваме на всеки клиент да изисква такава легитимация. Нямаме спомагателна информация за случая. Изпратихме наши инспектори, само че дамата беше избягала от адреса, изясни инж. Людмил Минев от ВиК - Монтана. Той добави, че са алармирали полицията за случая. Към момента няма данни за мащабите на измамата. Такава се случва за първи път от името сдружението в Монтана.

Нова телевизия „ Здравей, България "

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР