Младокът Дино Призмич измъчи Новак Джокович на старта на Аустрелиън

...

Младок измъчи Джокович

Младокът Дино Призмич изтеза Новак Джокович на старта на " Аустрелиън оупън ". Световният №1 загуби сет, само че стигна до успеха с 6:2, 6:7 (5), 6:3, 6:4. 18-годишният хърватин, който е 178-и в ранглистата, игра лъвски и беше покрай сензация.
Десеткратният първенец загуби втория сет и изоставаше с пробив в третия, само че стигна до обрата. В четвъртата част Ноле дръпна с 4:0 гейма, само че се стигна до 5:4, след което на собствен сервис затвори мача за 4 часа игра.
За пръв път от 2010 година Ноле прекарва толкоз доста на корта в откриващата си среща. Той се нуждаеше от седем мачбола, с цел да отстрани квалификанта, който дебютира на шампионат от Шлема.
Пред отпадане беше Андрей Рубльов (Рус, №5), само че въпреки всичко съумя да победи Тиаго Сейбот Вилд (Браз, №78) със 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (10:6).
През нощта на корта излезе Вики Томова, която спори с Кайла Дей (САЩ). При мъжете тази нощ Григор Димитров излиза против Мартон Фучович (Унг).
Източник: duma.bg