Младият тим на Сакраменто продължава да преследва осмото място в

...

Сакраменто продължава да преследва осмото място

Младият отбор на Сакраменто продължава да преследва осмото място в Западната конференция, а Ню Йорк стана следващата жертва на калифорнийци. Кингс надделяха Никс със 115:108, с цел да пресечен серията си от три поредни провали и още веднъж да си обезпечат позитивен баланс - 32 победи и 31 загуби.

Бъди Хийлд изнесе следващ отличен дуел, реализирайки 28 точки, които добави със 7 асистенции, 6 битки и 2 отнети топки, а също така блокира и 1 пукотевица. Харисън Барнс изигра най-резултатния си мач откогато мина в столицата на Калифорния и наниза 22 точки, оформяйки своя “дабъл-дабъл” с 10 овладени битки, до момента в който ДеАрън Фокс остана с 16 точки и най-запомнящото се осъществяване на вечерта - впечатляваща “мелница”, която завъртя след открадната топка. Хари Джайлс също бе на висота и вкара 17 точки за 22 минути като запаса.

DeAaron Fox answers with the steal and windmill pic.twitter.com/wp3W30jjnN
— CJ Fogler (@cjzero) March 5, 2019
Алонзо Триър бе №1 за Никс и се понрави с 29 точки за 30 минути игра, Денис Смит-младши вкара 18 точки, а Кевин Нокс и Деймиън Дотсън прибавиха по 11 за нюйоркчани, които инкасираха загуба №51 през сезона.