Младият ни талант Уилям Чолов донесе европейската титла за страната

...

Уилям Чолов стана европейски шампион по бокс!

Младият ни гений Уилям Чолов донесе европейската купа за страната от шампионата по бокс за младежи в Будва (Черна гора). В извънредно оспорвана борба в категория 75 кг нашето момче надигра, въпреки и доста мъчно, съветския боксьор Аким Павлюков след съдийско решение.

Като цяло Чолов имаше предимство на кръга, изключително в първия и третия рунд, като бе надалеч по-активния играч и справедливо победи.

В категория 60 кг Радослав Росенов остана със сребърния орден. Във финала в категорията Росенов отстъпи пред различен руснак - Алексей Шендрик, като след края на срещата българинът не бе удовлетворен от съдийското решение.

Младите ни боксьори се завръщат от шампионата с 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала. Утре в сръбската столица Белград стартира международното състезание по бокс при мъжете, където ще бъдем показани от 9 състезатели.
Източник: novinite.bg