Младият бопаджия Калин Стоянов се очертава да е вътрешен министър

...
Младият бопаджия Калин Стоянов се очертава да е вътрешен министър
Коментари Харесай

ТОЙ ЛИ Е? Бургаски бопаджия поема МВР

Младият бопаджия Калин Стоянов се обрисува да е вътрешен министър в възможния предстоящ постоянен кабинет с мандата на ПП-ДБ, настояват източници от договарянията сред Николай Денков и Мария Габриел.

Главен комисар Стоянов сега е началник на ГДБОП, като бе назначен на поста от ексвътрешния министър Бойко Рашков през май 2021 година от служебния кабинет на Стефан Янев.

По непотвърдена информация различен вид за вътрешен министър е бил ръководителят на Държавната комисия по сигурността на информацията Цвятко Георгиев. Той е обвързван с ДСБ. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обаче не е одобрил номинацията. 

Калин Стоянов, който е роден на 28 април 1981 година в гр. Бургас. Висшето си обучение е приключил през 2003 година в Академия на Министерство на вътрешните работи в гр. София, а през 2009 година компетентност " Право " в Бургаски свободен университет, сочи формалната му биография на уеб страницата на ГДБОП. 

Постъпил е в системата на Министерство на вътрешните работи през 2003 година като шпионин в отдел “Икономическа полиция ” при РДВР-Бургас. От 2009 година до 2011 година е заемал поредно длъжностите шпионин в бранш “Престъпления в стопанската система ” и в бранш “Трансгранична проведена престъпност ” към отдел БОП – Бургас. От 2011 година до 2016 година е шпионин в ГДБОП – Министерство на вътрешните работи и в отдел “Криминална полиция ” към ОДМВР – Бургас.

От месец май 2021 година е назначен за шеф на ГДБОП. 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР