Младите хора в Германия продължават да изпитват високи нива на

...
Младите хора в Германия продължават да изпитват високи нива на
Коментари Харесай

Самотата сред младите в Германия остава висока дори след пандемията, установи изследване

Младите хора в Германия не престават да изпитват високи равнища на самотност години след пандемията от КОВИД-19, съобщи ДПА.

Според резултатите от изследване, оповестено от Федералния институт за демографски проучвания (BiB) във връзка Седмицата за битка със самотата, малко над един на всеки пет души на възраст сред 21 и 30 години показва, че се усеща „ доста уединен “.

Сред хората на възраст от 31 до 54 години този дял е към 14 %.

Данните са част от семейно-демографското проучване Freda, извършено през зимата на 2024–2025 година, показват от института.

„ Чувството за самотност съвсем не е намаляло след пандемията от КОВИД-19 “, означи изследователката от BiB Сабине Диабате. По думите ѝ самотата измежду младите възрастни не е кратковременно събитие, а се трансформира в непрекъснат психосоциален проблем, изключително за така наречен потомство Z. Под това определение се схващат хората, родени почти сред 1995 и 2010 година

Експерти показват, че по-високите равнища на самотност измежду младите са свързани с разнообразни фактори. Периодът на ранната зрелост се характеризира с развой на ориентировка и житейски преходи, което може да усили уязвимостта към възприятие за самотност, означи изследователката от BiB Паолине Клайншльомер, представена от ДПА.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР