Младежкият национален отбор на България по футбол до 21 години

...

Младежкият национален отбор записа равенство срещу Азербайджан в контрола

Младежкият народен тим на България по футбол до 21 години (във групировка U20) приключи наедно 0:0 при гостуването си на Азербайджан (U21), в другарска среща. В Баку селекционерът Александър Димитров даде игрови минути на всички налични футболисти.

Първата по-сериозна заплаха пристигна пред българската врата в 35-ата минута, когато решителна интервенция на Росен Божинов предотврати късмет за гол пред Салянски.

Малко преди края на първото полувреме с удари от отдалеченост Никола Илиев и Роберто Райчев заплашиха противниковия вратар, само че до гол не се стигна.

В началото на втората част Никола Илиев излезе на добра позиция за изстрел, само че пропусна. В 58-ата минута Антоан Стоянов също отвори опция и с пас по въздух изведе Йоан Борносузов. Ударът му с глава мина покрай задачата, без да се стигне до попадение.

Близо четвърт час преди последния съдийски сигнал домакините пропуснаха най-хубавата си опция в дуела. Останал самичък против Велизар Илиев, Алиев не уцели вратата.

" Трикольорите " бяха доста покрай попадение няколко минути преди финала. Двоен пропуск направиха Николас Пенев и Георги Чорбаджийски. В ответното нахлуване Тодор Павлов пресече рисково подаване в наказателното поле на България.

За приятелския дуел с Азербайджан младежкият народен тим беше за първи път във групировка U20, като задачата на треньорския щаб бе да се даде спомагателна опция за изява на играчи, чиито национални отбори отдавна не са играли.

България: Алекс Божев (68-Велизар Илиев), Захари Атанасов (77-Божидар Томовски), Росен Божинов (45-Тодор Павлов), Теодор Иванов (45-Мартин Георгиев), Симеон Василев (45-Димитър Папазов), Асен Митков (68-Берк Бейхан), Роберто Райчев (77-Николас Пенев), Антоан Стоянов (68-Георги Чорбаджийски), Борислав Маринов (58-Николай Златев), Никола Илиев (58-Чунг Нгуен До), Даниел Любомиров (45-Йоан Борносузов)