Младежкият национален отбор до 21 години на България завърши 2:2

...

Младежите изпуснаха Казахстан в края

Младежкият народен тим до 21 години на България приключи 2:2 с Казахстан в среща от 4-ия кръг на Европейските квалификации. Кирил Десподов и Тонислав Йорданов вкараха за нашите, а гостите на два пъти изравняваха резултата. За тях се разписаха  Дидар Жалмукан и Омиртаев.

България стартира мощно мача и потегли в неспирни офанзиви към врата на Казахстан. В 9-ата минута Александър Георгиев центрира към Кирил Десподов, който с глава изведе родните национали напред в резултата.

В 20-ата минута гостите стигнаха до равенството. Федин преодоля Стефан Велков и пусна пас към Дидар Жалмукан, а капитанът на Казахстан прати топката в мрежата на Николай Кръстев. В 27-ата минута Петко Христов и Жалмукан си удариха неприятно главите, след въздушен дуел. Двамата получиха лекарска помощ, като играчът на Фиорентина и голмайсторът на гостите доиграха мача с превързани глави.

До края на първото полувреме и двата тима пробваха на няколко пъти да застрашат вратарите със статични положения, само че не се стигна до смяна на  равенството. След почивката България взе самодейността в мача. Резервата Тонислав Йорданов се разписа в 51-ата минута с рамо, откакто се възползва от неточност на двамата централни бранители на Казахстан.

Александър Георгиев бе покрай трети гол в 72-ата минута. Футболистът на ЦСКА с глава отблизо разстояние стреля неопределено. България остана в понижен състав на терена в 84-ата минута, когато Ангел Лясков получи втори жълт картон и респективно червен.

Казахстан се възползва оптимално от числения си превес и в 86-ата минута резервата Омиртаев изравни резултата. До края на срещата нов гол не падна и България остана без триумф след семействата на Люксембург и Казахстан.

България- Казахстан  2:2 (1:1)

България: Николай Кръстев, Марио Петков (46-Калоян Кръстев), Стефан Велков, Петко Христов, Ангел Лясков, Янис Карабельов, Чавдар Иванов, Мартин Костадинов, Александър Георгиев (78-Георги Русев), Илия Димитров (46-Тонислав Йорданов), Кирил Десподов

Казахстан: Колбунтцов, Калмуратов (81-Лухай), Мажитов, Соколенко, Абикен, Жалмукан, Абилгази, Сламбеков (81-Найрян), Федин, Зайнутдинов (63-Омиртаев), Пертсух
Източник: bnr.bg