Младежките национални отбори на България и Уелс играят при 0:3

...

НА ЖИВО: България U21 0:3 Уелс U21, грешка на Вуцов

Младежките национални тимове на България и Уелс играят при 0:3 в мач от квалификациите за Европейското състезание през 2023 година. Головете вкараха Джак Вейл (27, 50) и Уилям Сас-Дейвис (41). Двубоят на стадион "Славия " е с начален час 18:30 часа и в Gong.bg следим всичко най-интересно от него.

"Лъвчетата " пропуснаха да поведат още в 5-ата минута, когато Филип Кръстев с удар по земя от границите на наказателното поле затрудни вратаря Бардън, само че той съумя да избие. Четири минути по-късно Симеон Петров сбърка при изнасяне на топката и незабавно последва извеждащ пас към Джак Вейл, който обаче беше в състояние на засада. Секунди по-късно Филип Кръстев пусна хитро към Владимир Николов, само че мощният шут с левия крайник на нашия капитан бе отразен от стража на Уелс. В 13-ата минута Мартин Минчев увлече двама бранители и върна към Илия Груев, чийто удар обаче профуча надалеч от задачата. Филип Кръстев имаше нова опция да открие резултата в 20-ата минута, само че и този път загуби дуела с вратаря на гостите. Късметът и страхотна интервенция на Сас-Дейвис избавиха "драконите " от попадение в 25-ата минута. Владимир Николов задържа ловко в наказателното поле и сервира топката на Филип Кръстев, който невъзмутимо я насочи към вратата. Притичалият бранител на гостите обаче я мазета пред голлинията.