Младата рускиня Елина Аванесян поднесе една от изненадите във втория

...
Младата рускиня Елина Аванесян поднесе една от изненадите във втория
Коментари Харесай

Световната №74 изхвърли Мария Сакари във втория кръг на Australian Open

Младата рускиня Елина Аванесян сервира една от изненадите във втория кръг на тазгодишния Australian Open при дамите, откакто отстрани поставената под №8 в главната скица Мария Сакари от Гърция.

Аванесян се наложи с 6:4, 6:4 за час и 44 минути игра и по този начин стигна до най-голямата победа в своята кариера до момента.

Двубоят стартира по желан метод за рускинята, която осъществя пробив още в откриващия гейм, след което го затвърди за задатък от 2:0. Сакари отговори в шестия гейм, възстановявайки равенството при 3:3, само че незабавно по-късно гъркинята загуби още веднъж подаването си, което още веднъж върна преднината на международната №74. До края на първата част родената в Пятигорск тенисистка не даде късмет за връщане на този пробив и закономерно поведе резултата след 6:4 в своя изгода.

Вторият сет започва с проблеми и за двете състезателки на начален удар, като в откриващите три гейма нито Аванесян, нито Сакари съумяха да задържат своето подаване. В последна сметка поредицата от пробиви приключи с два на сметката на рускинята и единствено един за нейната съперничка. Това обезпечи на Елина нужната преднина, която тя ловко запази в идващите минути, с цел да стигне до крайната победа след ново 6:4 и по този начин да ознаменува класирането си за трети кръг в " Мелбърн Парк " при дебюта ѝ в главната скица на Australian Open.

В спор за влизане в осминафиналите на първия за годината шампионат от Големия шлем Елина Аванесян ще срещне представителката на Украйна Марта Костюк, която отстрани трагично поставената под №25 Елизе Мертенс от Белгия след 5:7, 6:1, 7:6(6).





Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР