Младата надежда на българския тенис Адриан Андреев показа силен тенис

...

Андреев остана на две точки от сензационна победа над Ебдън

Младата вяра на българския тенис Адриан Андреев сподели мощен тенис пред родна аудитория, само че въпреки всичко загуби от международния номер 43 Матю Ебдън с 3-6, 6-4, 6-7(5) в мач от първия кръг на София Оупън, оповестява БГНЕС.

``

В зала " Арена Армеец " 17-годишният Андреев сподели отличен тенис не бе надалеч от това да запише първа победа на равнище АТР в кариерата си, само че в последна сметка опитът на 31-годишния австралиец си сподели думата. Ебдън сервира доста солидно през първата част, като не даде нито една опция за пробив на противника си, а от своя страна съумя да вземе един път подаването на Адриан и да вземе сета с 6-3. Във втората част Андреев заигра по-освободено и дейно, като съумя да пробие съперника си общо три пъти, с цел да изравни сетовете. В решаващия трети сет българският тенисист рано изостана с пробив, само че откри сили да го върне и да стигне до 5-4 в своя изгода, а малко по-късно двамата тенисисти влязоха в тайбрек. В него Андреев продължи да играе мощно и при 5-4 в своя изгода бе единствено на две точки от триумфа, само че австралиецът съумя да стигне до три следващи точки и да затвори мача след два часа и 20 минути игра.

Във втория кръг Ебдън ще се изправи против четвъртия подложен в схемата Роберто Баутиста Агут от Испания.
Източник: petel.bg