Младата българска лекарка Мария Кусевска (на снимката), родом от Кочани,

...
Младата българска лекарка Мария Кусевска (на снимката), родом от Кочани,
Коментари Харесай

Наша лекарка вадила обгорелите от ада в Кочани

Младата българска лекарка Мария Кусевска (на снимката), родом от Кочани, описа в прочувствена обява за това какво е да помагаш на потърпевшите от пожара в дискотека в македонския град.

Ето потресаващата й история:

Аз съм доктор, млад доктор. В началото на кариерата си.
Вчера внезапно се трансфорах в доктор с разрушено сърце. Защото Кочани е моят роден град.
Мозъка ми отхвърли да одобри новината, душата ми се смрази от обстоятелствата.
И до момента в който бях вцепенена и в неразбиране какво да върша и по какъв начин да оказа помощ...изведнъж станах очевидец на безупречна организация.
Няколко телефонни диалога сред Министъра на опазването на здравето и на шефа на ЦСМП-София(ЦСМП-София)….6 български коли за спешна помощ летяха към родината ми.
Никой не се изплаши. Никой не попита за какво, какъв брой време или до по кое време...
Ние бяхме там. Работехме дружно като братя, като съседи, като хора с идентична болежка.
Благодаря ви. Благодаря, че ме направихте доктор и бяхте до мен в битката за живота на близки на сърцето ми хора!
Заедно можем да променим света!
Искам да изкажа голяма признателност към завеждащия работна промяна доктор Костадинов (Stefan Kostadinov) и всички екипи който бяхме дружно.
Мое Кочани

Со голяма болежка и тага откровено сочувство до сите фамилии…мои блиски родственици, пријатели, соученици…
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР