Млад мъж от Раковски заведе дело срещу МВР и поиска

...
Млад мъж от Раковски заведе дело срещу МВР и поиска
Коментари Харесай

Младеж от Пловдивско осъди МВР

Млад мъж от Раковски заведе дело против Министерство на вътрешните работи и изиска 6000 лева като обезщетение за претърпените унижения от систематичните инспекции за опиати, на които служителите на реда го подлагали постоянно щом го видели. Той твърди, че неприятностите му почнали, откакто при започване на 2022 година бил наказан на 6 месеца условно за опозиция на униформени - качил се на колата на татко си, без да има брошура,  и пробвал да избяга от патрул, с цел да избегне инспекцията. След това бил арестуван неведнъж, проверяван за опиати, събличан гол и унизен, а всичките му другари и съученици знаели за това. В хода на делото е разпитан дядо му, който декларира, че внукът му оплакал, че в ареста го бият в корема, в случай че задреме. Приятели на младежа също свидетелстват, че той изпитвал позор от честите арести и събличането за да бъде потиснат.

Доказателства за систематичен тормоз не са открити, само че е ясно, че на 17 юли 2022 година младежът е бил арестуван по съмнение в владеене на опиати. На тази дата той бил в кола с двама познати, спрели ги и у единия  била открита бяла бучка дрога. Той декларирал, че я е купил от едно от момчетата  в автомобила. Последвали обиск и претършуване в дома на обвинения, забравени субстанции не били открити, само че все пак натопеният бил отведен в Районното, където прекарал над 12 часа. Той оспорил заповедта за това задържане и тя е анулирана като противозаконна.

На тази база Административният съд в Пловдив намира, че пострадалият има право на обезщетение, само че единствено за противозаконния арест, и дефинира 500 лева като обективен размер, написа 24 часа. Претенциите му за разликата до 6000 лева са отхвърлени с решение, което предстои на обжалване пред Върховен административен съд. 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР