Митничари откриха във възглавница и в хастара на яке 3,6 кг злато
Митнически чиновници от Търговско дружество Митница Русе откриха 3,685 кг капиталово злато и златни отливки в кабината на товарен автомобил при инспекция в региона на Дунав мост 2 - Видин.
На 29.11.2024 година, към 18:00 часа, митнически чиновници от бранш „ Борба с наркотрафика Видин ” стопират за инспекция в региона на Граничен контролно-пропусквателен пункт Дунав мост – Видин влизащ в страната товарен автомобил с непозната регистрация, ръководен от турски жител с букви Д.К.
Товарният автомобил е превозвал артикули по маршрут от Швейцария за Турция и лидерът е декларирал, че няма друго за обявление.
При осъществената митническа инспекция, инспекторите откриват под възглавница на леглото в шофьорската кабина и в хастара на яке пакети, обгърнати с черно фолио.
Установено е, че пакетите съдържат 4 плочки по 100 грама капиталово злато проба 999.9 - всяка със сериен номер, както и 3 златни отливки с тегло 3285 грама.
Изделията от злато с общо тегло 3685 грама за арестувани. Работата по случая продължава.
Задържането е осъществено в границите на взаимната интервенция по противопоставяне на контрабандата, с присъединяване на екипи от Агенция „ Митници “, Групово дело „ Гранична полиция “, Групово дело „ Борба с проведената престъпност " и Национална организация за приходите.




