Мисията на ООН в Южен Судан казва, че няма да

...
Мисията на ООН в Южен Судан казва, че няма да
Коментари Харесай

Миротворците на ООН се противопоставят на заповедта на армията на Южен Судан да напуснат града, контролиран от опозицията

Мисията на Организация на обединените нации в Южен Судан споделя, че няма да извърши държавна заповед да закрие базата си в Акобо, бастион на опозицията покрай границата с Етиопия, където са избягали десетки хиляди бежанци

От FLORENCE MIETTAUX Associated Press и DENG MACHOL Associated Press март 10, 2026, 5:03 ч. Правителствена заповед да затвори базата си в Акобо, бастион на опозицията покрай границата с Етиопия, където са избягали десетки хиляди бежанци.

В петък армията на Южен Судан подреди на мироопазващите сили на Организация на обединените нации, както и на неправителствени организации и цивилни да изоставен града преди планувано нахлуване.

Но задачата отхвърли да напусне и сподели, че ще обезпечи „ защитно наличие за цивилни “ в града, като добави, че сигурността и сигурността на неговия личен състав „ би трябвало да се съблюдават напълно когато и да е. “

Мисията на Организация на обединените нации съобщи, че се ангажира „ интензивно с национални, държавни и локални заинтригувани страни “ във връзка с тази заповед. „ Всички военни интервенции в и към Ако...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР