Мисията на НАСА Артемида II стартира успешно в сряда (1

...
Мисията на НАСА Артемида II стартира успешно в сряда (1
Коментари Харесай

НАСА успешно изстреля Артемида II: Четирима астронавти се впуснаха в историческо 10-дневно прелитане край Луната

Мисията на НАСА Артемида II започва сполучливо в сряда (1 април), отбелязвайки първото лунно пътешестване на човечеството от повече от 50 години и главен крайъгълен камък в проектите на НАСА за стабилно наличие на Луната.

The 32-етажна ракета Space Launch System (SLS) излетя от стартовия комплекс 39B в 18:35 ч. EDT, носещ галактическия транспортен съд Orion с астронавтите на НАСА Рийд Уайзман, Виктор Глоувър, Кристина Кох и астронавта на Канадската галактическа организация Джеръми Хансен на борда.

Разнообразен екипаж

Артемис II включва най-разнообразния лунен екипаж на НАСА досега: първата жена, цветнокож и неамерикански жител, пътувал отвън Земята орбита. " Това е историята на човечеството. Не чернокожата история, не историята на дамите, само че става човешка история ", сподели астронавтът Виктор Глоувър.

Мисията, продължаваща почти 10 дни, е траектория " обратно и на открито " около Луната без лунна орбита или лунна разходка, разпростряла се на няколко хиляди благи оттатък...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР