Мирела Демирева спечели титлата на скок височина на Балканиадата по

...

Титла за Мирела Демирева от Балканиадата по лека атлетика!

Мирела Демирева завоюва купата на скок височина на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул (Турция). Олимпийската вицешампионка от Рио 2016 победи с 1.92 метра.

Милена Миткова донесе второто отличие за България от районния шампионат на закрито. Тя се класира трета на скок дължина с 6.12 метра. Златото взе Василики Хайтиду (Гърция) с 6.25 метра, а втора приключи Клара Браняк (Хърватия) с 6.22 метра.

Никол Андонова се размина с бронза в спринта на 60 метра. Тя направи персонален връх от 7.44 секунди на финала, само че се подреди четвърта, като остана единствено на 8 хилядни от секундата от третата Марина Бобой (Румъния) след разчитането на фотофиниша. Титлата взе Оливиая Фотопулу (Гърция) със 7.35 секунди.

В бягането на 800 метра Лиляна Георгиева също беше покрай подиума. Тя се класира четвърта с 2:08.30 минути, като финишира на 54 стотни от секундата зад третата Каролине Бредлингер (Австрия).

От мъжете най-добре се показа Божидар Саръбоюков, който се подреди пети на скок дължина със 7.55 метра.

Слави Мутафов доближи финала в спринта на 60 метра, само че в него той даде осмо време с 6.81 секунди, откакто в сериите бяга за 6.77 секунди.

Класиране на българските състезатели в обособените дисциплини на Балканиадата по лека атлетика в зала в Истанбул:

жени:
60 метра: 4. Никол Андонова - 7.44 секунди, 14. Виктория Георгиева - 7.70 секунди
400 метра: 12. Дева-Мария Драгиева - 57.67 секунди
800 метра: 4. Лиляна Георгиева - 2:08.30 минути, 7. Полина Тодорова - 2:12.16 минути
3000 метра: 6. Маринела Нинева - 9:44.77 минути
скок дължина: 3. Милена Миткова - 6.12 метра, 9. Пламена Чакърова - 5.72 метра
траен скок: 12. Димана Йорданова - 12.59 метра
скок височина: 1. Мирела Демирева 192 сантиметра, 13. Ирен Саръбоюкова - 170 сантиметра