Мирандес поднесе сензацията на 1/8-финалите за Купата на краля, след

...

Тим от Сегунда се подигра със Севиля

Мирандес сервира сензацията на 1/8-финалите за Купата на краля, откакто победи Севиля с 3:1 вкъщи. Два гола за десетия в Сегунда вкара Матеус Аяс (7,30), а едно попадение добави Алваро Рей (85). В 54-ата минута Пенa пропусна дузпа за домакините. За гостите прецизен бе Нолито в 91-ата минута.

Двубоят стартира чудесно за домакините. В 7-ата минута отбраната на андалусци не почисти добре топката. Пена откри Матеус Аяс, който се освободи от бранител и направи Вацлик беззащитен.

След половин час бразилският нападател вкара втория си гол в срещата. Аяс пое топката в центъра на терена, напредна с и безмилостен удар от към 25 метра се разписа за 2:0.

В 54-ата минута Мирандес получи право да извърши дузпа, само че Пенa пропусна.

Алваро Рей постави точка на разногласието в 85-ата минута. Тогава фланговият нападател поде контраофанзива от своята половина, напредна в полето на Севиля и опита прехвърлящ удар, който Вацлик блокира. Топката остава в Рей, който с мощен удар от дребен ъгъл направи резултата типичен.

В продължението на срещата Оливер Торес откри Нолито в наказателното поле, а нападателят оформи крайното 3:1.
 Барселона разруши Леганес с 5:0