Миомир Кецманович категорично е един от играчите, които показват най-сериозен

...

Мюнхен: Кецманович надви миналогодишния шампион и ще дебютира в топ 30

Миомир Кецманович изрично е един от играчите, които демонстрират най-сериозен прогрес през новия сезон и изненадва прелестно със страхотното си неизменност от началото на 2022-ра. Сърбинът се намираше на 78-ма позиция, когато годината започва, единствено че от този момент не стопира да напредва и от идния понеделник ще дебютира в топ 30 на света. Днес 22-годишният гений се класира за полуфиналите на ATP 250 конкуренцията в Мюнхен, откакто в профил настоящия първенец Николоз Басилашвили - 7:6(5) 6:2. По този метод Кецманович записа 24-ата си победа от януари насам и по този начин се изравни със Стефанос Циципас на върха по този индикатор.

Двубоят стартира чудесно за грузинеца, който беше в серия от 6 следващи загуби до предходната седмица, само че в Мюнхен още веднъж показваше най-хубавата си игра. Басилашвили придаваше невероятна скорост на топката и атакуваше при всяка комфортна опция, а неговата мощност изрично вземаше превес над младия му конкурент. Това докара до пробив в актива на четвъртия подложен, единствено че балканецът реализира мигновен рибрейк и в деветия гейм доближи до сетбол на съперниковото подаване.

Миналогодишният победител сподели темперамент, като вкара частта в тайбрек, но там пропиля задатък от 4:1 точки и след това нямаше връщане за него в срещата. Кецманович напълно контролираше нещата във втория сет, където реализира серия от цели пет следващи извоювани гейма и справедливо откри място във финалната четворка, осигурявайки си конфликт против Ботик ван де Зандсхулп.

Miomir `s outstanding 2022 continues with the semifinals reached in Munich. Considering ATP Tour and qualifications he has won 24 matches: only Stefanos Tsitsipas has won the same number of matches!