Миньор (Перник) записа 9-та пролетна победа, след като се наложи

...

Миньор Пк удари Марек, феновете протестират

Миньор (Перник) записа 9-та пролетна победа, откакто се наложи над Марек с 3:2. Двата тима направиха прелестен за гледане мач декориран с 5 попадения. Домакините бяха по-активни, само че стигнаха до гол чак в 36-та минута. Кристиян Слишков с отмерен удар от границата на наказателното поле приключи хубава офанзива стартирана от Селимински и минала през Георгиев. Няколко минути по-късно Слишков, пък асистира на Антон Атанасов за 2:0. Младокът получи топката от Лъчезар Георгиев и я сервира на Атанасов пред опразнената врата. Преднината на Миньор стана класическа в 58-та минута. Минута откакто се появи на терена юношата Андрея Пирков бе на точното място след пробив отдясно и осъществя първия си гол за мъжкия тим.  Успокоени от солидния си задатък перничани понижиха темпото и разрешиха на противника си да направи загубата си минимална. В 65-та резервата Асен Васев вкара хубав гол, а 13 по-късно друга промяна на дупничани Робертин Атанасов оформи крайното 3:2. Във втори следващ мач почитателите на Миньор стачкуваха против готвените промени в закона за хазарта, като издигат транспарант: " Не убивайте спорта "!