Миньор (Перник) постигна изразителна победа в първата си контрола за

...

Миньор постигна изразителна победа в първата си контрола

Миньор (Перник) реализира изразителна победа в първата си контрола за сезона, като разгроми Левски U19 с 4:1. На чудесно квалифицирания терен в Ковачевци двата тима изиграха динамичен мач, декориран с 5 попадения. " Чуковете " поведоха още в 5-ата минута, когато Калоян Йосифов се пребори за топката в наказателното поле и от няколко метра откри.

Десет минути по-късно равенството бе възобновено след удар отдалеко на Ремзи Неджип. Нападателят стреля от 20 метра, топката тупна пред Леонтиев и влетя в мрежата.

Миньор още веднъж взе задатък в 20-ата минута. Стивън Милчев бе фаулиран в наказателното поле, а Томислав Павлов трансформира в гол отсъдената дузпа.

На почивката Юрий Васев направи куп промени, а перничани продължиха да преобладават и да основават положения. В 82-ата минута Кристиян Слишков нахлу мощно отдясно, изпревари вратаря и от съвсем нулев ъгъл вкара доста хубав гол за 3:1. Само две минути по-късно Слишков асистира на Йоан Маринов за крайното 4:1.