Миньор 2015 започна с победа участието си в новия сезон

...

Миньор 2015 се справи с ЦСКА

Миньор 2015 стартира с победа присъединяване си в новия сезон на ББЛ А група, откакто надделя ЦСКА -2 със 72:67 в дуел, извършен в зала " Триадица ".

След поредност от замени на водачеството първоначално, след 10 минути игра миналогодишният първенец в район Запад поведе със 17:12. Тимът от Перник поддържаше задатък от няколко точки и през втория интервал, като на почивката бе напред с 37:28. Ключова се оказа третата четвърт, в която Миньор 2015 на два пъти повеждаше с 20 точки, а решителната четвърт стартира при 54:37 в негова изгода.

Армейците се подвигнаха на мощен заключителен взлом и съвсем заличиха пасива си до края, само че времето не стигна за освен това. Те направиха единствено 10 неточности в мача против 21, само че стреляха едвам с 27% успеваемост при стрелбата от игра, което бе и решаващо.

Георги Бързаков и Георги Дамянов вкараха по 13 точки за спечелилите. Кристиян Ставрев има 12 с 11 битки, дабъл-дабъл записа и Христо Гатев – 11 точки и 12 битки, а Боян Тенев добави 10 точки.

За ЦСКА -2 Мартин Русев бе над всички с 23 точки и 12 битки. Владимир Нанкински се регистрира с 12 точки и 8 битки.