Миньор 2015 спечели титлата в ББЛ А група! Воденият от

...

Миньор 2015 е новият шампион в ББЛ А група

Миньор 2015 завоюва купата в ББЛ А група! Воденият от Милен Дудев отбор победи със златото в шампионата, откакто в решителния мач от Volkswagen национални финали ББЛ 22/23 надделя домакина Хасково с 88:78 в цялостната зала „ Дружба “. Така, за поредна година тим от район Запад печели първото място, като за последно, преди 12 месеца, това стори ЦСКА.

Отборът от Перник взе леко преимущество при започване на срещата и въпреки за малко да се стигна до поврат, след 10 минути игра той бе напред с 27:24. Миньор 2015 не вкара нито един углавен удар за цялото първо полувреме, само че наниза 10 тройки, а също така играеше по-силно и в подкошието, като на почивката водеше с 50:40 след 21 точки на Георги Бързаков. Ивайло Тонев вкара първия панер за второто полувреме, само че последваха 10 безответни точки за противника, който се откъсна с 60:43, а преди решителната четвърт бе напред със 72:50. Баскетболистите на Янко Желев въпреки всичко завоюваха безапелационно последната част, само че без това с нещо да промени крайния излаз.

Над всички за спечелилите бе Георги Бързаков с 30 точки (8 тройки). Кристиян Ставрев осъществя 12 точки, по 10 прибавиха Христо Гатев (8 борби) и Николай Иванов. За Хасково Ивайло Тонев приключи с 26 точки, Динко Христов означи 21, а с 11 е Тихомир Желев.

Хебър завоюва бронзовите медали през този сезон. В дребния край отборът надделя Фаб Файв със 113:90, откакто водеше от самото начало.

Хебър стартира доста мощно мача и още в началните минути натрупа преднина, като след първата част бе напред с 29:23. Резултатността се подвигна още повече през втория интервал, а на почивката отборът водеше с 60:49. След паузата играта бе относително равностойна, само че въпреки всичко преди решителната четвърт Фаб Файв понижи за 72:78. Съставът от Пазарджик обаче не разреши интригата в мача да се върне и след доста мощна последна част завоюва безапелационно.

Най-резултатен за спечелилите бе Берк Мехмед с 27 точки и 7 битки, а 21 точки добави Николай Нинов, с 19 е Георги Адирков. По 15 точки осъществиха Христо Бъчков (15 борби) и Михаил Комбаков, а 13 точки и 8 битки записа Юлий Арабаджийски. За столичния отбор Камен Атанасов вкара 22 точки, с 20 и 9 битки е Мартин Горунов, а 14 и 7 асистенции има Денис Петков.