Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в

...

Миньор 2015 продължава без грешка

Миньор 2015 продължава без загуба от началото на сезона в район Запад на ББЛ А група, откакто надделя Спартак Сандански с 95:72.

Въпреки огромната разлика, триумфът не пристигна толкоз елементарно. След доста равностойна първа четвърт баскетболистите на Янко Янчев имаха най-малък задатък при 18:17. Те водеха и съвсем до почивката, само че в самия завършек на полувремето противникът им обърна за 39:36. За малко Спартак още веднъж изравни след паузата, само че по-късно тимът от Перник взе самодейността и преди последната част бе напред с 63:55. В оставащото време Миньор изцяло контролираше мача и натрупа солидна преднина.

По 21 точки за спечелилите вкараха Георги Бързаков (7 борби) и Христо Гатев. С по 12 точки се регистрираха Кристиян Ставрев (9 борби), Георги Дамянов и Драгомир Енчев, а с 11 е Боян Тенев.

За противника Александър Жилев записа 22 точки и 9 битки, Христо Тодоров добави 12 точки.