Минута преди края Лаутаро Мартинес направи огромен пропуск , след

...

Аржентина продължава след победа срещу Австралия

Минута преди края Лаутаро Мартинес направи голям пропуск, откакто Меси му сервира топката

Аржентина продължава да мечтае за първа международна купа от 1986 година, откакто " гаучосите " минаха 1/8-финалната фаза на Световното състезание в Катар, побеждавайки с 2:1 Австралия, и след няколко дни ще спорят с Нидерландия за място на полуфинала.

Тимът на Лионел Скалони още веднъж изигра много удобен дуел, без да свети изключително, само че стигна до успеха с помощта на следващото попадение на Лионел Меси (35`) и гол на Хулиан Алварес (57`), пристигнал след груба неточност на вратаря на " кенгурата ". Този дуел по-скоро ще се запомни с няколко достижения, който огромната звезда на " албиселесте " записа. Това бе мач №1000 в кариерата на Меси, като в него той означи първия ги гол в елиминации на международни шампионати и в същото време изпревари именития Диего Марадона по попадения за Аржентина на международни футболни финали. Отборът на Австралия не направи нищо изключително запаметяващо се в този дуел, само че въпреки всичко стигна до влиятелен гол в 77-ата минута, когато Крейг Гуудиун понижи резултата с огромна доза шанс.
Източник: petel.bg