МВнР задейства мерки за евакуацията на българите в Судан
Министерството на външните работи (МВнР) на Република България е подхванало нужните ограничения и прави всичко допустимо, в съгласуваност с сътрудниците си от Европейския съюз, за безвредната евакуацията на българските жители в Судан. Това оповестиха от Министерство на външните работи във връзка информацията, че е почнала огромна евакуация в Судан.
Саудитска Арабия заяви през вчерашния ден, че повече от 150 души, измежду които жители на Кувейт, Катар, ОАЕ, Египет, Тунис, Пакистан, Индия, България, Бангладеш, Филипините, Канада и Буркина Фасо, са пристигнали в Джеда безвредно.
Ситуационният център на Министерство на външните работи и посолството на България в Кайро търсят и оферират на нашите сънародници разнообразни благоприятни условия и направления за евакуация по въздух и по суша. Поддържа се непрекъснат денонощен контакт с всички българи и се дава цялостна информация за наличните благоприятни условия и ситуацията по сигурността, се показва в известието на Министерство на външните работи.




