Министерството на финансите на САЩ обяви, че удължава с още

...
Министерството на финансите на САЩ обяви, че удължава с още
Коментари Харесай

САЩ отново удължи отсрочката за санкциите срещу руски петрол

Министерството на финансите на Съединени американски щати разгласи, че удължава с още 30 дни изключението от глобите за съветски петролни товари, които към този момент се намират в морето. Мерките идват на фона на продължаващия скок на енергийните цени поради войната с Иран.

Финансовият министър Скот Бесент съобщи в обществените мрежи, че новият „ краткотраен 30-дневен общ лиценз “ ще разреши на „ най-уязвимите страни краткотрайно да получат достъп до съветския нефт, който сега е блокиран в морето “, съобщи Агенция Франс Прес.

Припомняме, четова е вторият път, в който Вашингтон удължава краткотрайната мярка, въведена поради дефицита на петролни доставки след войната сред Съединени американски щати, Израел и Иран. В отговор на спора Иран предприе дейности против районните съдружници на Съединени американски щати и на практика блокира Ормузкия пролив, през който всекидневно минава към една пета от международните доставки на нефт и газ.

Предишното изключение за съветския нефт в намерено море изтече на 16 май. От началото на войната световните цени на петрола внезапно се покачиха, а американските консуматори към този момент заплащат с над 50% по-скъпо гориво по отношение на интервала преди спора, написа NOVA.

Съединени американски щати за първи път вкараха сходно изключение за съветски петролни товари през март. Решението беше подложено на критика от украинския президент Володимир Зеленски, чиято страна води война с Русия след нашествието през 2022 г.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР