Министерство на здравеопазването е взело решение да се отменят заповедите

...
Министерство на здравеопазването е взело решение да се отменят заповедите
Коментари Харесай

Христо Хинков отлага конкурсите за нови директори на болници

Министерство на здравеопазването е взело решение да се анулират заповедите за осъществяване на състезания за болнични шефове.

Това се прави за да се пресекат всевъзможни спекулации по тематиката и обвинявания за прибързани назначения, показват от Министерство на здравеопазването.

Вече е известена и Агенцията за обществените предприятия и надзор.

В прессъобщението на Министерство на здравеопазването не се показва броя анулирани състезания, както и за кои лечебни заведения са те. Мандатите на актуалните органи на ръководство на лечебните заведения изтичат по друго време през актуалната година. В уеб страницата на Министерство на здравеопазването предходната седмица бяха оповестени състезанията за промяна на управленията на " Пирогов ", ИСУЛ, инфекциозна болница " Проф. Иван Киров ", педиатрията " Проф. Иван Митев ", Националната кардиологична болница, МБАЛ " Свети Наум ", университетската болница в Пловдив " Свети Георги ", както и плевенската университетска болница " Георги Странски ", Национална болница за физикална терапия и профилирани лечебни заведения за рехабилитация.

Припомняме, здравният министър Христо Хинков бе един от най-атакуването от екипа на премиера Николай Денков. Последно и спорът, който продължава и сега, е сред Министерство на здравеопазването и шефа на " Пирогов ". Самият Хинков в профил шефа на Спешната болница, опирайки се на одитен отчет, само че бе остро атакуван поради това от предшественика си Костадин Ангелов, като се стигна до това и здравната парламентарна комисия да анулира решението му. Самият Христо Хинков съобщи, че ще остане на поста до ротацията, само че няма желание да продължава да е министър в държавно управление, отпред с представителя на ГЕРБ Мария Габриел. Също по този начин Хинков призна, че не усеща поддръжка от страна на парламентарните групи и политическите партии, които са го излъчили за министър.

От Министерство на здравеопазването показват, че с цел да бъдат състезанията извършени транспарантно и на правилото на равнопоставеност, те ще бъдат преобявявани поетапно с по-дълъг период за подаване на изискуемите документи.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР