Министерският съвет задължи министрите в срок до 5 декември да

...
Министерският съвет задължи министрите в срок до 5 декември да
Коментари Харесай

Кабинетът задължи министерствата до 5 декември да подобрят обслужването на гражданите

Министерският съвет задължи министрите в период до 5 декември да обезпечат повишение на професионалната подготовка на чиновниците за даване на административни услуги. Освен това тя следва да показват доклад за свършеното по премахване на нарушаванията в използването на Наредбата за административното обслужване, заяви държавната осведомителна работа.

До 20 септември инспекторатите към министерствата трябваше да извършат обзор за спазването на наредбата за административното обслужване. Проверката е обхванала работата в 377 администрации, се споделя в отчет на вицепремиера Томислав Дончев за осъществяването ѝ.

Установените пропуски са свързани главно с недобра организация на обслужването и незадоволително познаване на наредбата, в това число обслужването на потребителите на правилото " едно гише ". Установено е неспазване на продължителността на работното време с жители, неналичия на благоприятни условия за картови заплащания, както и че част от пространствата не са приспособени за достъп на хора с увреждания, се схваща от известието.
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР