Министърът на Вътрешните работи Даниел Митов и директорът на ГД

...
Министърът на Вътрешните работи Даниел Митов и директорът на ГД
Коментари Харесай

Всичките опасни пожари са локализирани и потушени

Министърът на Вътрешните работи Даниел Митов и шефът на Групово дело " Пожарна сигурност и отбрана на популацията " основен комисар Александър Джартов дадоха брифинг на Летище Пловдив с информация за пожарите в страната.

" Слава на Бога времето е с нас и в този момент можем да отдъхнем и да гледаме с вяра към идващите няколко дни, когато пожарът ще бъде изцяло овладян и сподавен ", съобщи Митов пред публицисти.

Той добави, че шведските самолети ще останат на територията на България през целия август месец. По думите му Европейският механизъм за отбрана на популацията работи и по този начин европейската взаимност придобива ясни измерения.

" Когато е нужна помощ всички би трябвало да си оказваме помощ и да се оправяме с естествени бедствия дружно ", акцентира вътрешният министър, представен от.

Той благодари на всички за смелостта, куража и бързата реакция.

По отношение на закупуването на спомагателна техника за справяне с пожарите Митов съобщи, че първо ще внесат отчет в Народно събрание. Това ще се случи през днешния ден, до края на работния ден.

" Оттук насетне следва да се направи сериозен разбор, взаимно с Министерството на защитата и други министерства, които имат отношение към въпроса, каква техника да бъде закупена. Формулировката за Министерство на вътрешните работи е доста странна, тъй като те са за потребностите на България. И двете институции би трябвало да създадем сериозен разбор на съществуващата инфраструктура - къде опциите могат да бъдат надградени, какъв брой водача и защо и оттова насетне ще се преценя дали и каква летателна техника да се закупува. Варианти има доста ".

Възможно е и закупуването на дронове, когато става дума за високопланински пожари, добави още Митов.

" Не знам къде Радев е видял срив на доверието. Главна дирекция " Пожарна сигурност и отбрана на популацията е реагирала навреме на всеки един сигнал за пожар. В най-тежките моменти е имало към 200 сигнали за зародили пожари. За да ги погасиш в огромната си част значи имаш подготвени хора и техника, и съгласуваност ", сподели още Митов, като добави че занапред следва да бъдат открити вредите от пожарите.

„ Към сегашния миг има 60 катастрофи регистрирани за денонощието, всички пожари са настоящи. Всичките рискови пожари обаче са локализирани и потушени. Няма най-тежка обстановка, всички са решени, а сътрудниците обхождат терените ”, сподели шефът на Групово дело " Пожарна сигурност и отбрана на популацията " основен комисар Александър Джартов.

Работим върху това да модернизираме техниката, текат процедури.

„ Постепенно започваме да освобождаваме екипи. Партньорите, които са пристигнали главно са работили в Струмяни, Ямбол и Сливен. Около 700 тона вода е хвърлени от самолети и хеликоптери ”, добави още Джартов.

Той благодари за професионализма и отдадеността на всички пожарникари, които са се жертвали, с цел да оказа помощ на други хора.

“Благодаря на всички, на управление на страната и доброволци, че в тези седмици ние бяхме дружно. Благодаря на пожарникарите и техните се фамилии. Жертваха живота си, с цел да запазят къщите и живота на хората ”, сподели Джартов.

„ В момента работим по извънредно доста планове както за пожарна техника, по този начин и за дронове и коли, с цел да сме готови. Работим по всяка една опция. Новите коли, които чакаме са 285 за цялата страна, имаме два подписани контракта, като периода на осъществяване е до 3 години ”, приключи шефът на пожарната.

 
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР