Министър Георгиев ще участва в Съвет "Външни работи" днес в Брюксел
Министърът на външните работи Георг Георгиев ще взе участие в Съвет „ Външни работи “ през днешния ден в Брюксел, оповестиха от Министерството на външните работи (МВнР) на своята интернет страница.
В рамките на съвещанието ще бъде извършена полемика по съветската експанзия против Украйна. Министрите ще обсъдят и обстановката в Близкия изток, Иран, както и връзките Европейски Съюз - Съединени американски щати, осведомят от Министерство на външните работи.
Ръководителят на европейската дипломация Кая Калас ще предложи на 27-те страни членки на Европейския съюз да дават на Украйна военна помощ на стойност до 40 милиарда евро, оповестиха дипломатически източници, представени от Франс прес.
Калас към този момент показа първичен вид на самодейността си за даване на спешна помощ на въоръжените сили на Украйна, само че той не съдържаше никакви съответни цифри. Новото предложение ще бъде показано на външните министри на Европейски Съюз през днешния ден. Агенция Франс Прес получи копие на предлагането.
Този път включва бързо активизиране на 20 милиарда евро и евентуално до 40 милиарда евро според от потребностите на Украйна, с цел да й се помогне да се достави с артилерийски муниции, в това число два милиона снаряда през 2025 година, системи за противовъздушна защита и дронове.




