Министърът на туризма Илин Димитров е поканил милиардера Илон Мъск

...
Министърът на туризма Илин Димитров е поканил милиардера Илон Мъск
Коментари Харесай

Министърът на туризма покани Илон Мъск на Белоградчишките скали

Министърът на туризма Илин Димитров е поканил милиардера Илон Мъск в България, с цел да види наживо Белоградчишките скали и крепостта " Калето ".

 

Поканата е предизвикана от въодушевлението на милиардера към фотос на скалния феномен у нас, който той даже съпостави с виртуалната действителност в компютърната игра " Elden Ring ".

 

От Министерството на туризма на следващия ден ще изпратят и публична покана до Мъск откакто Илин Димитров се прибере от Турция, където е на посещаване.

 

„ Засега му написах известие в Twitter и го поканих да посети България, като персонално ще го заведа да прегледа нашата забележителост “, съобщи пред TravelNews министър Димитров.

 

Министърът уточни, че ще предложения в България още Хидетака Миядзаки, основателят на видео играта Elden Ring, и нейния съавтор – известният публицист на фентъзи романи Джордж Р. Р. Мартин.

 

Димитров ще награди с плакет българския фотограф Владислав Терзийски, създателят на фотографията на Белоградчишките скали, която провокира интереса на Мъск.

 
  
Еlden Ring е една от най-популярните видео игри през тази година. Тя е екшън ролева игра, като историята е дело софтуерния инженер Хидетака Миядзаки с тясното съдействие на създателя на фентъзи романите „ Игра на тронове “ Джордж Р. Р. Мартин.

 
  Последвайте Епицентър.БГ към този момент и в  и ! 
 
Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР