Министърът на труда в администрацията на Доналд Тръмп - Лори

...
Министърът на труда в администрацията на Доналд Тръмп - Лори
Коментари Харесай

Министърка на Тръмп хвърли оставка заради обвинения в злоупотреби

Министърът на труда в администрацията на Доналд Тръмп - Лори Чавес-Деремър, подаде оставка на фона на изказвания за злоупотреби в ръководеното от нея ведомство, заяви Ройтерс.

От Белият дом оповестиха, че заместникът ѝ Кийт Сондърлинг ще поеме поста краткотрайно.

В изказване Чавес-Деремър показва, че напускането ѝ не значи завършек на уговорката ѝ към американските служащи, като добавя, че възнамерява да продължи кариерата си в частния бранш.

Тя е третият министър, който напуща кабинета през последните седмици. През март Кристи Ноум беше освободена като министър на вътрешната сигурност, а малко по-късно поста си напусна и Пам Бонди.

Според източници от администрацията, президентът Доналд Тръмп обмисля по-мащабни промени в държавното управление на фона на неодобрение от политическите последствия от спора с Иран.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР