Министърът на транспорта Георги Гвоздейков определи като спекулации думите на

...
Министърът на транспорта Георги Гвоздейков определи като спекулации думите на
Коментари Харесай

Георги Гвоздейков: Шефът на правителствения Фалкон е отстранен заради административни нарушения

Министърът на превоза Георги Гвоздейков дефинира като спекулации думите на президента Румен Радев, че досегашният началник на Държавния авиационен оператор ген. Златко Златев е заменен поради неправда в държавния " Фалкон ". Причината за отстраняването му са систематични административни нарушавания.

Гвоздейков уточни, че отстраненият ген. Златко Златев е изпълнявал полети на държавния аероплан без да го уведоми. Коментира и думите на президента, че шефът на отряда би трябвало да е водач - какъвто актуалният не е.

" Длъжността общоприет шеф на Държавния авиационен оператор не е летец-пилот. Това е административна служба с функционалности на организационна активност - той би трябвало да провежда процеси, а не да лети на аероплан. Той си е разрешил без мое познание да се качи като водач на държавния аероплан и да замине за някаква страна в арабския свят. Питам ви аз като началник, в случай че се случи нещо неприятно, кой носи отговорност за този човек? Има много, много съществени нарушавания и това е преднамерено. Това не се случва веднъж. Освен това същият човек лети по време на работа за частни компании, за което съм правил забележки ", уточни министърът.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР