Министърът на отбраната на Турция Яшар Гюлер обяви, че срока

...
Министърът на отбраната на Турция Яшар Гюлер обяви, че срока
Коментари Харесай

Турция: Ще имаме 20 изтребителя Eurofighter Typhoon до 2032 г. 

Министърът на защитата на Турция Яшар Гюлер разгласи, че периода за доставка на Eurofighter Typhoon от Турция, като 20 новопостроени самолета от Обединеното кралство ще влязат в инвентар сред 2030 и 2032 година, а 12 осъвременени изтребителя от Оман се чакат до 2028 година, написа Turkey Today. 

Министърът на защитата удостовери графика за доставка на 20-те новосерийни Eurofighter Typhoon по съглашението с Обединеното кралство:

2030: 6 самолета

2031: 8 самолета

2032: 6 самолета

Англия и Турция завършиха съглашението на 27 октомври за до 8 милиарда паунда, което е най-голямата договорка за експорт на английски изтребители от едно потомство.

Eurofighter Typhoons от Оман ще бъдат осъвременени до 2028 година, като преговорите с Катар и Оман за спомагателни Eurofighter самолети напредват позитивно.

" Самолетите, които би трябвало да бъдат закупени от Оман, би трябвало да бъдат осъвременени с радар на AESA, благоприятни условия за ракети Meteor и актуализирани авионни системи. Очакваме модернизацията на 12 самолета да бъде приключена през 2028 година ", сподели Гюлер.

Обучението на водачи и механически личен състав ще стартира допустимо най-скоро както в Катар, по този начин и в Оман.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР