Министърът на информацията на Ливан Зиад Макари днес заяви, че

...
Министърът на информацията на Ливан Зиад Макари днес заяви, че
Коментари Харесай

Ливан обвини Израел във военни престъпления след смъртта на трима журналисти при израелски удар

Министърът на информацията на Ливан Зиад Макари през днешния ден съобщи, че нападението против комплекс, в който са настанени публицисти, при което са убити трима медийни чиновници, е " ликвидиране " и " военно закононарушение ", съобщи Асошиейтед прес, представена от Българска телеграфна агенция.

В изказване Макари сподели, че в комплекса в град Хасбая в Южен Ливан е имало 18 публицисти, представляващи 7 медийни организации.

Базираната в Бейрут панарабска телевизия " Ал Маядин " заяви, че измежду убитите рано през днешния ден публицисти са двама нейни чиновници - операторът Гасан Наджар и техникът Мохамед Рида. Телевизия " Ал Манар " на ливанската формация " Хизбула " заяви, че операторът ѝ Уисам Касим също е бил погубен при въздушния удар.

Израелските военни не дадоха отговор незабавно на молбата за коментар по отношение на удара в Ливан.

Гасан бин Джидо, шеф на " Ал Маядин ", твърди в обява в обществените мрежи, че публицистите са били съзнателно атакувани.

" Считаме (израелската) окупация за изцяло виновна за това военно закононарушение, при което журналистически екипи, в това число екипът на " Ал Маядин ", бяха подложени на офанзива “, съобщи той.

При израелски въздушен удар по комплекс, в който са настанени публицисти в югоизточен Ливан, са починали трима чиновници на медията, заяви в петък ливанската държавна Национална осведомителна организация.

Местната телевизия " Ал Джадид " излъчи фрагменти от мястото на случая, на които се виждат срутени здания и коли с надпис " PRESS ", покрити с прахуляк и парчета. Израелската войска не е отправила предизвестие преди удара, който е засегнал наети от разнообразни медии вили.
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР