Предлагат Румен Спецов за особен управител на Лукойл
Министърът на стопанската система Петър Дилов предложи Румен Спецов за необикновен шеф на бургаската рафинерия " Лукойл ". Това стана ясно след свикания от премиера Росен Желязков Съвет по сигурността.
Румен Спецов е изпълнителният шеф на Национална агенция за приходите, напомня Нова телевизия. Той е с дълготраен опит в Агенцията за приходите и в региона на данъчната политика и законодателство, както и отбраната на националната сигурност. Завършил е Стопанската академия „ Д. А. Ценов “ – Свищов със специалности „ Икономика и търговия “ и „ Вътрешен финансов надзор “, Академията на Министерството на вътрешните работи със компетентност „ Защита на националната сигурност “.
В интервала 2001 – 2015 година е заемал разнообразни експертни и управителни длъжности в приходната организация. Професионалният му опит е обвързван с разбор и следствие на данъчни измами, оценяване на риска на комерсиалните браншове, взаимна работа с ДАНС, прокуратурата и задгранични партньорски организации и служби. Бил е съветник в региона на финансите и данъчното законодателство. От май 2021 година до август 2022 година заема длъжността изпълнителен шеф на Националната организация за приходите.
Очаквайте детайлности!




