Министър Велислава Петрова обсъди присъединяването на България към Програмата на

...
Министър Велислава Петрова обсъди присъединяването на България към Програмата на
Коментари Харесай

Министър Велислава Петрова обсъди безвизов режим със САЩ в рамките на срещата на НАТО в Хелсингборг

Министър Велислава Петрова разиска присъединението на България към Програмата на Съединени американски щати за безвизово пътешестване с подсекретаря по политическите въпроси в Държавния департамент Алисън Хукър в границите на Срещата на министрите на външните работи на НАТО в Хелсингборг, Швеция.

Първият ни посланик акцентира осъществяването от българска страна на техническите критерии, както и значимото значение на отпадането на туристическите и бизнес визи за българските жители и предвид на салдото в стратегическите връзките на България и Съединени американски щати.

Като стратегически сътрудници и съдружници в НАТО, България и Съединени американски щати потвърдиха готовността си да продължат взаимната работа за подсилване на съдействието в региона на сигурността и защитата, модернизацията на българските въоръжени сили, енергийната диверсификация, търговията и вложенията, науката и технологиите.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР