Министър-председателят Бойко Борисов Бойко Методиев Борисов е министър-председател на Република

...
Министър-председателят Бойко Борисов Бойко Методиев Борисов е министър-председател на Република
Коментари Харесай

Премиерът Борисов участва в Политическия форум на високо равнище по устойчиво развитие под егидата на Икономическия и социален съвет на ООН

Министър-председателят Бойко Борисов  Бойко Борисов Бойко Методиев Борисов е министър-председател на Република България. Роден е на 13 юни 1959 г взе участие в Политическия конгрес на високо ниво по стабилно развиване, което е най-важното събитие под егидата на Икономическия и обществен съвет на Организация на обединените нации (ИКОСОС). В рамките на форума, който се организира посредством видеоконферентна връзка, министър председателят Борисов показва първия непринуден народен обзор на осъществяването на Целите на Организация на обединените нации за стабилно развиване, обобщавайки напредъка на страната ни по всяка една от 17-те цели на Организация на обединените нации за стабилно развиване и потвърждавайки ангажираността на България на най-високо ниво към целите на международната организация.

През 2015 година България, дружно с всички останали държави-членки на Организация на обединените нации поддържа резолюция на Общото заседание на Организация на обединените нации, с която беше признат документът „ Да преобразим нашия свят: Дневен ред за стабилно развиване до 2030 година “ Документът дефинира 17 Цели за стабилно развиване, които всички държави-членки на Организация на обединените нации следва да реализират до 2030 година Част от задачите са: качествено образование; заслужен труд и стопански растеж; индустрия, нововъведения и инфраструктура; отговорно ползване и производство; битка с климатичните промени; мир, правдивост и мощни институции.

За разлика от предшестващите ги 8 Цели на хилядолетието (2000-2015 г.), които бяха ориентирани най-вече към разрастващи се страни, Целите за стабилно развиване са предопределени за целия свят. 17-те Цели са интегрирани в три измерения на устойчивото развиване: икономическо, обществено и екологично. Основният принцип е „ никой да не бъде зарязан “, тъй че всички дейности по осъществяването на Дневния ред 2030 на Организация на обединените нации да регистрират характерните потребности на всички групи в обществото, с изключително внимание към уязвимите.

Съгласно резолюцията на Организация на обединените нации, всяка държава-членка се ангажира да показа непринуден народен обзор на осъществяването на Целите за стабилно развиване минимум два пъти в интервала до 2030 година Изготвянето на доброволния народен обзор се управлява от държавното управление на съответната страна, като се включва допустимо най-широк кръг заинтригувани страни: частния бранш, неправителствените организации, университетските среди, младежите, уязвимите групи, локалното ръководство, Народното събрание.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР