Минесота победи гостуващия Портланд със 120:103 точки в среща от

...

Минесота записа трети пореден успех срещу Портланд

Минесота победи гостуващия Портланд със 120:103 точки в среща от постоянния сезон в Националната баскетболна лига (НБА) и записа пети следващ триумф. Джими Бътлър, Джеф Тийгю и Карл-Антъни Тоунс вкараха общо 66 точки за домакините. Бътлър приключи с 24 точки, 5 битки и 4 асистенци, Тийгю с 22 точки и 8 асистенции, а Тоунс с 20 точки и 11 битки.

За отбора на Портланд, който губи трети следващ мач се отличиха Деймиън Лилард с 21 точки, СиДжей МакКълъм с 18 точки и Пат Коногтън с 18 точки. Минесота завоюва втората част с 26:10 и поведе с 57:43 на почивката. Гостите съумяха да съкратят изоставането си на 71:82 след серия от 16:3 в третата част, само че седем минути преди сирената играчите на Минесота още веднъж водеше с безапелационното 112:88.