МИНЕАПОЛИС (AP) — Терънс Шанън младши вкара 28 точки, за

...

Илинойс номер 13 се събира, за да победи щата Охайо със 77-74 на четвъртфиналите на турнира от Голямата десетка

МИНЕАПОЛИС (AP) — Терънс Шанън младши вкара 28 точки, с цел да помогне на номер 13 Илинойс да преодолее изоставането си от 10 точки през второто полувреме и победи щата Охайо със 77-74 на четвъртфиналите на шампионата от Голямата десетка в петък вечерта.

Мачът беше еднакъв при 71, когато Джеймисън Батъл вкара тройка, с цел да изведе щата Охайо на върха с 1:44 да играя. Но Шанън и Коулман Хокинс удариха по чифт наказателни удара, с цел да покачат Илинойс със 75-74 в последната минута.

Шанън направи още два наказателни удара с 11,3 секунди до края, с цел да поведе със 77-74. Батъл имаше късмет да изравни мача с 3 точки, когато Илинойс (24-8) пропусна да направи фаул и да предотврати удар, само че топката отскочи от ръба.

Битката поведе Охайо Стейт (20- 13) с 21 точки. Брус Торнтън има 20 точки и 10 асистенции.

Даин Даинджа има 18 точки и 8 битки, а Тай Роджърс има 12 точки и 10 битки за Илинойс.

Вторият подложен Илини ще играе спечелилият от Индиана и Небраска в съботния полуфин...