МИНЕАПОЛИС (AP) — Малик Монк вкара 35 от своите 39

...

Малик Монк отбеляза 39, за да изведе Кингс пред Тимбъруулвс в продълженията

МИНЕАПОЛИС (AP) — Малик Монк вкара 35 от своите 39 точки след полувремето и Сакраменто Кингс победиха Минесота Тимбъруулвс със 124-120 в продълженията в петък вечер.

Антъни Едуардс, водещият изпълнител на Минесота, означи 11 точки през първото полувреме, само че не игра след полувремето заради персонални аргументи, съгласно чиновници на тима.

Минесота водеше със 120-117 по средата продълженията преди Монк да удари една след друга тройки. Вълците имаха късмет да изравнят след 17,5 секунди преди края на играта, само че Наз Рийд пропусна корнер 3 и Трей Лайлс нанесе наказателно попадение, с цел да завоюва успеха.

Дамонтас Сабонис от Сакраменто имаше 21 точки, 15 битки и осем асистенции, преди да отпадне в продълженията.

Кийгън Мъри вкара 17 точки, Дейвион Мичъл имаше 16, а Харисън Барнс имаше 14 за Кингс, които липсваха на водещия изпълнител Де’Аарън Фокс, който пропусна втория си следващ мач с травма на лявото коляно.