Миналогодишният шампион Сам Куери (САЩ) отпадна в първия кръг на

...

Шампионът в Акапулко отпадна на старта, квалификант измъчи Тийм

Миналогодишният първенец Сам Куери (САЩ) отпадна в първия кръг на шампионата в мексиканския град Акапулко с награден фонд 1.64 милиона $. Поставеният под номер 7 загуби от австралиеца Матю Ебдън с 3:6, 6:1, 6:7(5).

Американецът, който през 2017 година победи на финала " Краля на клея " Рафаел Надал (Испания), пропиля задатък от 3:1 гейма в решителния трети сет и позволи поврат, откакто в последвалия тайбрек взе единствено 2 от първите 8 разигравания.

Ебдън ще играе във втория кръг против различен американец Джаред Доналдсън (САЩ). Победителят през 2016 година Доминик Тийм (Австрия) започва с сложен триумф над английския квалификант Камерън Нори с 6:3, 5:7, 7:5 след съвсем два часа и половина игра.

Тийм пропусна мачбол, когато сервираше за успеха при 5:4 във втория сет, след което Нори изравни.

Австриецът, трети в схемата, въпреки всичко осъществя решителен брейк за 6:5 в третата част и това се оказа задоволително.

Sound on (but not too loud) to hear the reaction as @ThiemDomi defeats Cam Norrie 6-3 5-7 7-5.#AMT2018 pic.twitter.com/AoJkS8YrYv
— Tennis TV (@TennisTV) February 28, 2018
За място на четвъртфиналите той ще играе против канадския левичар Денис Шаповалов, който се оправи със завръщащия се след травма на китката някогашен номер 4 в света Кей Нишикори (Япония) с 6:7(3), 6:3, 6:1.

Шестият подложен Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) нямаше особени проблеми и след 62 минути отстрани германеца Миша Зверев с 6:1, 6:2, неговата най-категорична победа от октомври 2013 година.

Във втория кръг Дел Потро ще срещне четирикратния първенец Давид Ферер от Испания.

.@delpotrojuan needs less than 30 minutes to win the opening set over M. Zverev 6-1 in R1 of Acapulco!https://t.co/RqAyOwCknl #USOpen pic.twitter.com/6OB84l6XyA
— US Open Tennis (@usopen) February 28, 2018
Номер 2 Александър Зверев дебютира с триумф в Акапулко след 6:3, 7:5 над МакКензи МакДоналд (САЩ), откакто не позволи пробив в срещата.

Зверев ще играе във втория кръг против сънародника си Петер Гойовчик, който се оправи с участващия с " уайлд кард " представител на домакините Лукас Гомес с 6:3, 6:2.