Миналогодишният финалист Аслан Карацев отпадна във втория кръг на АТР

...

Карацев отпадна в Белград, Рубльов продължава

Миналогодишният финалист Аслан Карацев отпадна във втория кръг на АТР 250 тенис шампионата в Белград. Поставеният под номер 4 в схемата пуснак загуби от германеца Оскар Оте със 7:4(4), 1:6, 3:6 за 2:21 часа.

28-годишият Карацев позволи три пробива във втория сет и един в осмия гейм на третата част. Той доближи до финала на шампионата през предходната година, където загуби от италианеца Матео Беретини, който не пази купата си, защото се възвръща от травма на ръката.

На четвъртфиналите Оскар Оте ще играе против шестия подложен Фабио Фонини. Италианецът отстрани Аляж Бедене (Словения) с 6:2, 6:3.

В същото време вторият в схемата Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите. Руснакът победи в оспорван мач представителя на Чехия Иржи Лехечка с 4:6, 7:6(1), 6:2 за 2:09 минути.

Лехечка направи пробив в седмия гейм по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част двамата печелеха подаванията си, а в тайбрека Рубльов доминираше и загуби единствено една точка. В решителния трети сет руснакът взе подаването на противника си два пъти и затвори срещата с втория си мачбол.

На четвъртфиналите Рубльов ще играе с спечелилия от дуела сред Холгер Руне (Дания) и Таро Даниел (Япония).