Треньорът на Дортмунд уверен, че Шлотербек ще преподпише
Миналата седмица бранителят изрично отхвърли слуховете, че е покрай нов контракт с Борусия
Старши треньорът на Борусия Дортмунд Нико Ковач остава убеден, че немският бранител Нико Шлотербек ще възобнови контракта си, написа организация ДПА.
Шлотербек има контракт с клуба от Дортмунд до 2027 година и в случай че реши да не остане това лято, това би било последната опция за Борусия да получи забележителна трансферна сума за него.
Миналата седмица бранителят изрично отхвърли слуховете, че е покрай ново съглашение, акцентирайки измежду аргументите напускането на спортния шеф Себастиан Кел и идването на Оле Бук.
Ковач съобщи на днешната конференция на отбора преди мача от Бундеслигата против Щутгарт в събота, че остава оптимист по въпроса.
„ Оставам доста положителен. Това е в действителност добър футболист. Играч, от който се нуждаем и състезател, който всички обичаме, в това число и аз. Затова ще създадем всичко допустимо той да остане с нас “, разяснява Нико Ковач.
По отношение на думите на Шлотербек, Ковач сподели, че „ Шлоти не е направил нищо неприятно. Той единствено сподели, че е било обяснено нещо, което не е правилно. Това е негово право. “
Ковач добави, че е тъпо, само че е съвпадане, че името на Кел е било упоменато. „ На първо място и най-много става въпрос за Борусия Дортмунд. Говори се с клуба. Мисля, че това е желал да каже Шлоти. Сега той приказва с Оле, само че това е Борусия “, изясни наставникът на отбора от Дортмунд.
Той разкри, че е провел и първи диалози с Бук, който дойде предходната седмица.
„ Вече сме в постоянен продан. Все още се опознаваме, едвам започваме да се срещаме. Мисля, че това ще стане още по-интензивно в близко бъдеще. Това лято ще би трябвало да вземем някои решения, които ще бъдат значими за бъдещето “, добави Нико Ковач.
Борусия Дортмунд е втори във краткотрайното класиране Бундеслигата, с 8 точки пред Щутгарт, който се изкачи на трето място.
Старши треньорът на Борусия Дортмунд Нико Ковач остава убеден, че немският бранител Нико Шлотербек ще възобнови контракта си, написа организация ДПА.
Шлотербек има контракт с клуба от Дортмунд до 2027 година и в случай че реши да не остане това лято, това би било последната опция за Борусия да получи забележителна трансферна сума за него.
Миналата седмица бранителят изрично отхвърли слуховете, че е покрай ново съглашение, акцентирайки измежду аргументите напускането на спортния шеф Себастиан Кел и идването на Оле Бук.
Ковач съобщи на днешната конференция на отбора преди мача от Бундеслигата против Щутгарт в събота, че остава оптимист по въпроса.
„ Оставам доста положителен. Това е в действителност добър футболист. Играч, от който се нуждаем и състезател, който всички обичаме, в това число и аз. Затова ще създадем всичко допустимо той да остане с нас “, разяснява Нико Ковач.
По отношение на думите на Шлотербек, Ковач сподели, че „ Шлоти не е направил нищо неприятно. Той единствено сподели, че е било обяснено нещо, което не е правилно. Това е негово право. “
Ковач добави, че е тъпо, само че е съвпадане, че името на Кел е било упоменато. „ На първо място и най-много става въпрос за Борусия Дортмунд. Говори се с клуба. Мисля, че това е желал да каже Шлоти. Сега той приказва с Оле, само че това е Борусия “, изясни наставникът на отбора от Дортмунд.
Той разкри, че е провел и първи диалози с Бук, който дойде предходната седмица.
„ Вече сме в постоянен продан. Все още се опознаваме, едвам започваме да се срещаме. Мисля, че това ще стане още по-интензивно в близко бъдеще. Това лято ще би трябвало да вземем някои решения, които ще бъдат значими за бъдещето “, добави Нико Ковач.
Борусия Дортмунд е втори във краткотрайното класиране Бундеслигата, с 8 точки пред Щутгарт, който се изкачи на трето място.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




