Мими Николова разказва, че по нейното време джаз музиката на

...
Мими Николова разказва, че по нейното време джаз музиката на
Коментари Харесай

Голямата Мими Николова: Разплаках Фидел Кастро СНИМКА

Мими Николова споделя, че по нейното време джаз музиката тук-там е била неразрешена

Легендарната джаз певица Мими Николова описа пред камерите на Нова телевизия една незабравима история. Докато е пяла в морския курорт " Златни пясъци " концерта е бил следен от тогавашния президент на България Тодор Живков, както и някогашният президент на Куба Фидел Кастро, който персонално е бил доведен у нас от Живков, написа bgdnes.bg. 

" Докато изпълнявах една от песните си, Тодор Живков влезе в заведението, дружно с Фидел Кастро ", спомня си Николова. " Кубинският президент доста деликатно ме гледаше и слушаше. След концерта прожекторите бяха ориентирани към мен и тогава на сцената пристигна Фидел Кастро, който през сълзи в очите ме поздрави. В този миг чух зад мен глас, който сподели: " От къде си се научила да пееш толкоз хубаво? " Обърнах се и това беше президентът Живков. "



Тодор Живков постоянно е приемал Кастро в България

Мими Николова споделя, че по нейното време джаз музиката тук-там е била неразрешена. Също по този начин съществено не се е разрешавало да се пее на британски език, като изпълнителите, които го правели, се наказвали с санкции.

" Във Варна един път пеех на британски език ", признава си Мими Николова. " Хората там се чудеха по какъв начин да ме глобят. Единственото, което съумяха да измислят беше, че ще ме върнат в София. "
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР