Милуоки се наложи над Чикаго със 118:109 като домакин в

...

Янис Адетокунбо се отличи с 35 точки и 11 борби за успеха на Милуоки в НБА

Милуоки се наложи над Чикаго със 118:109 като хазаин в мач от НБА тази нощ.

Янис Адетокунбо способства за триумфа на Бъкс с 35 точки и 11 битки, а Боби Портис се регистрира с 19 точки от аварийна пейка. И Адетокунбо, и Портис приключиха с „ дабъл-дабъл “, като вторият овладя 10 битки. Крис Мидълтън означи 13 точки, а Деймиън Лилард – 12.

За Булс Никола Вучевич бе най-резултатен с 26 точки, 12 битки и 5 асистенции. Зак ЛаВин осъществя 20 точки, а ДеМар ДеРоузън бе стеснен до 11 точки.

Паскал Сиакам се разписа при оставащи 8 секунди за триумфа на Торонто над Вашингтон със 111:107 вкъщи. Сиакам записа най-хубавото си показване от началото на сезона, завършвайки с 39 точки, от които 29 през второто полувреме. Той добави 11 битки и 7 асистенции за Раптърс, който наваксаха закъснение от 16 точки в четвъртата част.

Скоти Барнс добави 19 точки и 9 битки за Торонто, Якоб Пьотл се включи с 13, а Прешъс Ачиува се регистрира с 10 точки.

Кайл Кузма записа най-високата си ефикасност за Вашингтон от началото на сезона, реализирайки 34 точки против Торонто. Уизардс обаче записаха трето следващо проваляне. Даниел Гафорд и Джордан Пул прибавиха по 14 точки за гостите, които водеха с 23 точки рано в третата четвърт.

Бостън се оправи вкъщи с Ню Йорк Никс със 114:98 след 35 точки, 6 битки и 7 асистенции на Джейсън Тейтъм. Той означи 17 от точките си в четвъртата част, с цел да помогне на домакините от Селтикс, за които това бе пети следващ триумф вкъщи и сложиха завършек на серията от три победи за Никс.

Джейлън Брънсън поведе Ню Йорк с 26 точки. Джулиъс Рандъл приключи с 25 точки и 9 битки, а Джош Харт добави 16 точки.