Милуоки победи Индиана със 141:131 като гост в среща от

...

ОБЗОР: Адетокунбо наниза 41 точки за победа на Милуоки

Милуоки победи Индиана със 141:131 като посетител в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада.

Янис Адетокунбо означи 41 точки и овладя 12 битки, а Джу Холидей и Крис Мидълтън се включиха със надлежно 23 и 17 точки за триумфа. Общо седем баскетболисти на Бъкс приключиха с двуцифрен точков актив, в това число Брук Лопес, който добави 15. Майлс Търнър бе най-резултатен за Индиана с 24 точки, а Бъди Хийлд добави 22, от които пет тройки.

Минесота се оправи като хазаин на Мемфис със 111:100 в друга среща от вечерта. Антъни Едуардс осъществя 25 точки, 7 битки и 7 асистенции, до момента в който Кайл Андерсън се регистрира с 23 точки, негово най-хубаво достижение за сезона. Ди’Анджело Ръсел приключи с 19 точки, 7 асистенции и 3 битки за Минесота, който завоюва десети от последните си 14 мача. За Мемфис Джа Морант способства с 27 точки, 11 асистенции и 10 битки, записвайки четвъртия си „ трипъл-дабъл “ от началото на сезона. Той вкара 20 и повече точки в 12-и следващ дуел.

Оклахома Сити също реализира домашен триумф над Кливланд със 112:100 след 35 точки и 8 асистенции на Шей Гилджъс-Аликзандър. Победата бе шеста в последните осем срещи за Тъндър. Дариъс Гарланд осъществя 31 точки и 13 асистенции за Кавалиърс, които изгубиха за четвърти път в последните си шест мача. Евън Мобли добави 23 точки и 11 битки за Кливланд, който още веднъж беше без Донован Мичъл. Той пропусна втори следващ дуел за отбора, както и пети от последните шест.

Маями надигра Орландо вкъщи със 110:105. Джими Бътлър вкара 29 точки, в това число основна пукотевица, плюс углавен удар при оставащи 1:29 минути в мача. Бътлър овладя 6 битки и направи 6 асистенции за триумфа. Бам Адебайо се включи с 20 точки. Кейлъб Мартин приключи с 13 точки и 7 битки за Маями, който взе трета поредна победа и четвърта в предходните си пет мача. Франц Вагнер, Паоло Банкеро и Коул Антъни означиха по 19 точки за Орландо.

Домакинска победа реализира и Голдън Стейт над Торонто със 129:117 след 35 точки и 11 асистенции на Стеф Къри. Клей Томпсън оказа помощ с 29 точки за втория следващ триумф на Уориърс. Фред ВанВлийт се регистрира с 28 точки за гостите, а Скоти Барнс добави 24.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 35 победи/15 загуби, Филаделфия 31/16, Бруклин 29/19
Централна дивизия: Милуоки 32/17, Кливланд 30/21, Индиана 24/27
Югоизточна дивизия: Маями 28/22, Атланта 25/24, Вашингтон 22/26